Anasayfa » iPhone Soru&Cevap


iphone garanti sorgulama

7 Nisan 2013 Yorum yok

iphone ile ilgili bugünlerde çok sık yaşadığımız bir sorun da ikinci el alınan telefonlarımızın garantisi olup olmaması. iphone garanti sorgulama ile ilgili en doğru bilgiyi google iphone garanti sorgulama aramasından yada imei sorgulama aramasından öğrenebilirsiniz. orada yazcak duruma göre cihazınızın garantili olup olmadığı, yurt dışından yolcu beraberinde getirilip kayıt altına alınıp alınmadığını öğrenebilirsiniz.

iphone garanti sorgulama işlemini aldığınız her telefona muhakkak yapınız. zira bazı şirketleri iphone telefon getirip daha ucuz bir telefon getirmiş ithalat yapmış gibi davranabiliyorlar. bunun dışında iphone garanti sorgulama sayfasından yaptığınız sorgulamada yolcu beraberinde getirilen cihaz geçici kayıt altına alınmıştır yazısı. bu konuyla ilgili piyasada dandik kayıt olarak geçen kayıt türü olabilir. eğer cihazınız tamamen devlet güvencesi altında ise sadece yolcu beraberinde getirilen cihaz yazmalı.

iphone garanti sorgulama sayfasından yaptığınız sorgulamanın ardından cihazınızın kayıtsız olduğunu görürseniz bizzat kendimde yaptığım şekilde basitçe anlatayım.

115 tl vergi olarak halk bankasına yatırılacak

25 lira ile turkcell timlere gidilip cihaz kayıt altına alınacak

burada dikkat edilmesi gereken evrakların bizzat pasaport sahibi tarafından imzalanması zira imzalar tutmazsa cihazınız tekrar kayıtsız olacaktır.

eğer daha önce dandik kayıt yaptıysanız ve bu kayıt devam ediyorsa turkcell iletişim merkezlerinden bir dilekçe ile 48 saat içerisinde iphone kayıt düşürme işemi yapabilirsiniz.

 

not: yanlış bilgilendirme olmaması adına cihazınızı kendi pasaportunuza kayıt etsenizde evraklarınız incelenip onaylanana kadar geçici kayıt yazacaktır.  sakin olun.

Yorum yapabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment.