Anasayfa » iPhone Soru&Cevap


iphone fabrika ayarları

16 Nisan 2013 Yorum yok

telefonunuz yavaşladı veya yeni bir telefon aldınız ve iphone fabrika ayarları dönmek istiyorsunuz. bu makalede sizle adım adım tarif ederek iphone fabrika ayarları na dönmeyi anlatacağım. öncelikle uyarmak isterim iphone fabrika ayarları na dönme sebebiniz telefon yavaşlığı ise bunu iphone fabrika ayarları na dönerek çözemeyebilirsiniz. öncelikle telefonunuzda hali hazırda açıkta bulunan programları kapatmak için iki kere üst üste seri bir şekilde basarak açık programları görmelisiniz. bunları gördükten sonra programların üzerinde parmağınızı biraz tutarsanız “eksi” işareti çıkacaktir. bu programları tek tek kapatarak telefonunuzu hızlandırabilir. iphone fabrika ayarları na dönmekten kurtulabilirsiniz. herşeyi denediniz ama fayda etmediyse iphone fabrika ayarları na dönmeniz için dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus var.

 

eğer telefonunuz jailbreak yapılmışsa fabrika ayarlarına dönmeye çalışmanız veya telefonunuzu güncellemeniz veya iphone fabrika ayarları na dönme sırasında telefonunuz kilitlenebilir. sürekli iphone elmada kaldı diyebilirsiniz. bunu engellemek için fabrika ayarlarına dönmeden önce telefonunuz CYDIA adlı kahverengi bir program var mı bunu kontrol edin.

eğer telefonunuz jailbreakli değil ise iphone fabrika ayarları na dönmek çok kolay ayarlar bölümüne girin >> genel bölümüne girin >> en altta sıfırla bölümüne girin >> Tüm içerikleri ve ayarları silin

içeriklerinizi silmeden rehberinizi ve resimlerinizi yedeklemeyi unutmayın

iphone fabrika ayarları na dönmeden öncerehberinizi yedeklemek için mcbackup uygulamasını indirebilirsiniz.

eğer telefonunuzda sadece internet yavaşsa iphone fabrika ayarları na dönmektense iphone ağ ayarlarını sıfırla diyerek bu sorunu çözebileceğinizi unutmayın.

 

eğer telefonunuz jailbreakli ise fabrika ayarlarına döndermek için telefonu dfu moduna aldıktan sonra itunes a bağlayarak restore edin. bunun için telefonunuz kapalı iken üstteki tuşa elma çıkana kadar basın. elma çıktıktan sonra ikisine birden basın ekran tamemen siyah olunca 4 saniye daha bekleyi ve elinizi açma kapama tuşundan çekin eliniz sadece orta tuşta olacak bir süre sonra bilgisayara bağladığınızda güvenli moda aldığınızı göreceksiniz ve restore tuşuna bastıktan sonra telefonunuz ayarlarına dönecektir. eğer telefonunuz iphone elmada kaldı ise bunu yaparak iphone fabrika ayarları na dönüş işleminizi yapabilirsiniz.

 

Yorum yapabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment.